You are currently viewing ADOLESCENȚA – ÎNTRE TENTAȚIE ŞI RESPONSABILITĂȚI – WORKSHOP LA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX  „SF. IOAN GURĂ DE AUR” DIN TÂRGOVIȘTE

ADOLESCENȚA – ÎNTRE TENTAȚIE ŞI RESPONSABILITĂȚI – WORKSHOP LA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SF. IOAN GURĂ DE AUR” DIN TÂRGOVIȘTE

La Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Ioan Gură de Aur” a avut loc, joi, 10 februarie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, workshop-ul educațional intitulat „Adolescența între tentație şi responsabilități”, prin care elevii au fost informați despre pericolul existenței drogurilor şi despre daunele fizice şi morale provocate de excesul consumului de alcool.

La această activitate au participat doamna Bobe Nicoleta (reprezentant al Organizației Antidrog-Dâmbovița), doamna Psiholog Liliana Dolomeț şi părinții profesori ai Seminarului.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI