You are currently viewing AJUTOARE PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

AJUTOARE PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

 

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepsicop şi Mitropolit NIFON, vineri 19 august 2016, Protoieria Târgoviște Nord, cu sprijinul unor parohii din jurisdicția ei, a oferit alimente pentru cei 8 copii din cadrul Apartamentului social protejat Sf. Ier. Nicolae de la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviştei, în cadrul obișnuitului proiect săptămânal de susținere a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.
    Astfel de acțiuni promovează principiile social-creștine ale iubirii aproapelui și se doresc a fi exemple de urmat pentru oameni și instituții din comunitatea noastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI