You are currently viewing AJUTOR DIN PARTEA BISERICII PENTRU CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE SF. ANDREI-GURA OCNIȚEI

AJUTOR DIN PARTEA BISERICII PENTRU CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE SF. ANDREI-GURA OCNIȚEI

 

La Centrul de Servicii Comunitare Sf. Andrei-Gura Ocniței s-a desfășurat, miercuri, 20 septembrie 2023,  o activitate filantropică din cadrul proiectului social inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, care presupune sprijinirea sistematică a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

Astfel, preoții alături de tineri din cadrul comitetelor parohiale de la parohiile: Dragodănești, Sf. Gheorghe, Tătărani și Ocnița I, precum și capelanul de la Biserica Garnizoanei Târgoviște  au oferit, la cererea centrului, produse igienico-sanitare și rechizite.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI