You are currently viewing ALIMENTE ȘI DULCIURI ÎN VALOARE DE 22.000 LEI, OFERITE DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

ALIMENTE ȘI DULCIURI ÎN VALOARE DE 22.000 LEI, OFERITE DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

           

      În perioada 18-28 decembrie 2020, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în 22 de parohii ale Eparhiei noastre, s-au desfășurat proiecte sociale, prin intermediul Fondului Pastoral Eparhial, ce au avut în vedere ajutorarea a 524 de persoane aflate în dificultate, copii și bătrâni. În valoare de 22.000 de lei, aceste proiecte au constat din oferirea de alimente și dulciuri, în perioada sărbătorii Nașterii Domnului, ca mijloc de aprofundare a solidarității și a iubirii creștine în comunitatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI