You are currently viewing ANUNŢ DE MEDIU

ANUNŢ DE MEDIU

 

ANUNȚ PUBLIC

ETAPA DE DEZBATERE PUBLICĂ

 

      MUNICIPIUL TÂRGOVIŞTE, PENTRU ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI anunţă publicul interesat asupra finalizării raportului de mediu şi organizarea şedinţei de dezbatere publică, pentru PUZ – Introducere teren în intravilan pentru construire cimitir eparhial, în municipiul Târgoviște, Șoseaua Găești, nr. 22 A, judeţul Dâmboviţa.

      Raportul de mediu poate fi consultat la sediul APM Dâmboviţa, Târgovişte, Calea Ialomiţei nr. 1, judeţul Dâmboviţa. Documentaţia se supune procedurii de adoptare cu aviz de mediu conf. HG nr. 1076/2004.

      Şedinţa de dezbatere publică va avea loc în data de 25.11.2020, în format electronic, la sediul Primăriei Municipiului Târgovişte, str. Revoluției, nr. 1 – 3, judeţul Dâmboviţa.

      Informaţiile privind potenţialul impact asupra mediului al proiectului propus pot fi consultate la sediul APM Dâmboviţa din Târgovişte, Calea Ialomiţei nr. 1, în zilele de luni – vineri, între orele 9,00 – 14,00.

      Observaţiile şi comentariile publicului se primesc zilnic, sub semnătură şi cu date de identificare, la sediul A.P.M. Dâmboviţa, până la data de 24.11.2020.