You are currently viewing APROAPE DE 1 IUNIE – DARURI PENTRU COPII DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

APROAPE DE 1 IUNIE – DARURI PENTRU COPII DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

          

 

   În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, vineri, 29 mai 2020, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, cei șase copii, îngrijiți în cadrul Apartamentului Social Sf. Ier Nicolae, din cadrul Centrului Diaconal Casa Creștină din Târgoviște, au primit articole sportive, îmbrăcăminte și dulciuri.

   Acestea au fost oferite de către Arhiepiscopia Târgoviștei, prin intermediul Sectorului Social Filantropic, ca sprijin concret pentru copiii îngrijiți de instituția de mai sus, precum și ca semn de apreciere și îndemn la dăruire și pentru alții, oameni și instituții.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI