You are currently viewing APROAPELE – COMOARA CEA MAI DE PREȚ

APROAPELE – COMOARA CEA MAI DE PREȚ

             

 

      În cadrul proiectului eparhial de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 4 aprilie 2019, parohiile Dealu-Mare, Doicești, Iedera și Măgura, Protoieria Pucioasa, au oferit Azilului de bătrâni de la Pucioasa produse igienico-sanitare.

      Tot în aceeași zi, la initiativa preoților de la Parohia Râul Alb, cu ajutorul Comitetului de tineret și al Comitetului parohial, a fost reamenajată camera de zi a Centrului de plasament din Găești și au fost dăruite alimente,haine și jucării pentru copiii îngrijiți aici.

      Aceaste activități filantropice reprezintă și o invitație pentru oameni și instituții de a se implica în ajutorarea semenilor noștri aflați în nevoie.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI