You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A OFERIT DARURI BENEFICIARILOR CENTRULUI DE ZI PENTRU COPII CU DIZABILITĂȚI

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A OFERIT DARURI BENEFICIARILOR CENTRULUI DE ZI PENTRU COPII CU DIZABILITĂȚI

Copiii de la Centrul de zi pentru copii cu dizabilități, din cadrul Direcției de Asistență Socială din Târgoviște, au primit, marți, 19 aprilie 2022, daruri din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei.

Acestea au constat din 74 pachete cu dulciuri, răcoritoare și iconițe, fiind oferite, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-Filantropic și Misionar.

A dărui, mai cu seamă în perioada marilor sărbători, reprezintă o manifestare a iubirii față de aproapele și o datorie umană, de aceea, este necesar ca aceste gesturi să fie urmate de cât mai mulți din cadrul comunității noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI