You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A OFERIT DARURI COPIILOR ÎNGRIJIȚI ÎN CADRUL CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A OFERIT DARURI COPIILOR ÎNGRIJIȚI ÎN CADRUL CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN

În apropierea sărbătorii Învierii Domnului, miercuri, 11 aprilie 2023, cu binecuvântarea și prin purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, cei cinci copii ai Centrului Social Creștin din Târgoviște au primit daruri din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei.

Constând din articole de îmbrăcăminte, acestea au fost oferite Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, dimpreună cu binecuvântarea Chiriarhului nostru, ca expresie a comuniunii și a filantropiei creștine.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI