You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A OFERIT PESTE 600 DE STICLE DE APĂ PLATĂ UNOR BĂTRÂNI DIN TÂRGOVIȘTE

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A OFERIT PESTE 600 DE STICLE DE APĂ PLATĂ UNOR BĂTRÂNI DIN TÂRGOVIȘTE

636 de sticle de apă plată au fost oferite, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, marți, 17 mai 2022, Asociației Suflet pentru Oameni din Târgoviște, unde sunt îngrijiți 51 de bătrâni, cu care Centrul nostru eparhial colaborează de mulți ani.

Acestea au fost dăruite de Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, în semn de prețuire și de sprijin, dar și ca mărturie a grijii față de persoanele vârstnice, gest ce îndeamnă și pe alții la a urma acest exemplu în comunitatea noastră, pentru a răspunde unor nevoi sociale concrete.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI