You are currently viewing Arhiepiscopia Târgoviștei anunță inițierea unui proiect finanțat de către SN NUCLEARELECTRICA SA

Arhiepiscopia Târgoviștei anunță inițierea unui proiect finanțat de către SN NUCLEARELECTRICA SA

Arhiepiscopia Târgoviștei anunță inițierea unui proiect finanțat de către SN NUCLEARELECTRICA SA, având drept scop tehnologizare, producere de energie verde și dotarea sediului administrativ al Centrului Eparhial cu echipamente de lucru, în vederea eficientizării activităților desfășurate.

Astfel, cu sprijinul substanțial al SN NUCLEARELECTRICA SA, vor fi achiziționate echipamente necesare susținerii și  îmbunătățirii calității activității administrative de coordonare și îndrumare a unităților de cult  și personalului aferent din Arhiepiscopia Târgoviștei, cu impact indirect asupra tuturor acțivităților desfășurate.