You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI CONTRIBUIE LA SALVAREA VEDERII UNUI FIU DUHOVNICESC

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI CONTRIBUIE LA SALVAREA VEDERII UNUI FIU DUHOVNICESC

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, miercuri, 17 mai 2017, Arhiepiscopia Târgoviștei a oferit unui fiu duhovnicesc, din Târgoviște, aflat în suferință, suma de 15.000 lei. Aceasta a fost constituită din contribuția Centrului Eparhial și suma rezulatată în urma unei colecte realizate la unele parohii din protoieriile Târgoviște Sud și Târgoviște Nord, în ziua de duminică 14 mai a.c. Suma a fost virată în contul deschis de familia tânărului special pentru aceasta. Tânărul se află acum la o clinică din Ungaria unde se pregătește pentru o intervenție chirurgicală oculară, cu mari șanse de a-i salva vederea.

   Îndemnăm pe toți cei care pot și doresc să ajute pe acest tânăr, dând mărturie de iubire și speranță, prin contribuție directă în contul RO52BTRL01601201J30838XX, deschis la Banca Transilvania pe numele Mareș Elena Roxana.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI