You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI- EVENIMENT DEDICAT ZILEI INTERNAȚIONALE A FEMEII

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI- EVENIMENT DEDICAT ZILEI INTERNAȚIONALE A FEMEII

Cu prilejul Zilei Internaționale a Femeiimarți, 8 martie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon,   Arhiepiscopia Târgoviștei, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar, în colaborare cu Direcția de Asistență Socială din Târgoviște / Biroul de Îngrijire la Domiciliu pentru Persoane Vârstnice, a oferit o masă festivă pentru 20 de doamne din Municipiul Târgoviște, în semn de omagiu și de apreciere.

Acest demers a avut ca obiectiv promovarea femeii, mai ales ca mamă și ca soție în comunitatea noastră locală, alături de viziunea evanghelică despre vocația și demnitatea ei familială.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI