You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI ÎN CONTINUARE ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI ÎN CONTINUARE ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Fundația Carabella din Găești în cadrul căreia funcționează un centru de zi în care sunt îngrijiți 24 de copii, provenind din familii defavorizate, a primit, marți, 15 martie 2022, ca sprijin, din partea parohiilor: Catanele, Gura Foii, Cobia, Mislea și Mânăstirea Cobia, produse igienico – sanitare și alimentare.

Astfel, încă o instituție socială este periodic ajutată de Arhiepiscopia Târgoviștei prin intermediul proiectului filantropic de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI