You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI PARTENERĂ LA PROIECTUL DĂM LIKE ÎN PARC

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI PARTENERĂ LA PROIECTUL DĂM LIKE ÎN PARC

Arhiepiscopia Târgoviștei a participat, marți, 7 iunie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la proiectul Dăm like în parc, ca instituție parteneră, alături de Inspectoratul Județean de Poliție Dâmbovița, Biblioteca Județeană Ion Heliade Rădulescu din Târgoviște și Societatea Națională de Cruce Roșie, filiala Dâmbovița.

Scopul acestei acțiuni, la care au participat aproximativ 200 de tineri, a fost acela de a încuraja noile generații să practice cât mai multe activități în aer liber și să petreacă cât mai puțin timp pe internet, mai ales pe rețelele de socializare.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI