You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI și SN NUCLEARELECTRICA SA au colaborat pentru dotarea sediului administrativ al Centrului Eparhial

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI și SN NUCLEARELECTRICA SA au colaborat pentru dotarea sediului administrativ al Centrului Eparhial

Înțelegând importanța și necesitatea implementării de tehnologii noi pentru producerea și folosirea de energie verde, printre considerente numărându-se reducerea costurilor energetice, stabilitatea prețurilor, reducerea emisiilor de carbon și responsabilitatea socială, ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI și SN NUCLEARELECTRICA SA au colaborat pentru achiziționarea și punerea în funcțiune a unui sistem de panouri fotovoltaice la sediul administrative al Centrului Eparhial. Totodată, colaborarea a vizat și achiziția de echipamente noi de lucru, în vederea eficientizării activităților desfășurate.

Beneficiile acestui protocol de colaborare, implicând finanțarea oferită de SN NUCLEARELECTRICA SA, vor avea efecte asupra susținerii și  îmbunătățirii calității activității administrative de coordonare și îndrumare a unităților de cult  și personalului aferent din Arhiepiscopia Târgoviștei, cu impact asupra tuturor acțivităților desfășurate.

#NuclearElectrica

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI