You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI SUSȚINE RECONSTRUCȚIA CASEI UNEI FAMILII DIN SATUL SLOBOZIA COCOŞI

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI SUSȚINE RECONSTRUCȚIA CASEI UNEI FAMILII DIN SATUL SLOBOZIA COCOŞI

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, luni, 19 martie 2018, Arhiepiscopia Târgoviștei, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic, prin implicarea Pr. paroh Ștefan Nichifor, a oferit materiale de construcție unei familii cu posibilități materiale reduse, a cărei casă a fost afectată recent de un incendiu, din Satul Slobozia Cocoşi, Comuna Cornăţelu, Protoieria Titu.

   Mărturie a iubirii față de aproapele, această activitate socială reprezintă un mijloc de manifestare a filantropiei creștine în cadrul societății noastre, pentru a dărui modele demne de urmat semenilor noștri.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI