You are currently viewing ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI – TABĂRĂ DE VARĂ PENTRU ELEVI CU REZULTATE EXCEPȚIONALE LA ÎNVĂȚĂTURĂ

ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI – TABĂRĂ DE VARĂ PENTRU ELEVI CU REZULTATE EXCEPȚIONALE LA ÎNVĂȚĂTURĂ

Pentru rezultate foarte bune la învățătură în anul școlar 2020-2021, 30 de tineri de la parohii din Arhiepiscopia Târgoviștei au plecat, luni, 30 august 2021, cu binecuvântarea și susținerea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, într-o tabără de vară la Centrul Cultural-Misionar de la Mânăstirea Peștera.

În cadrul acestei tabere, elevii vor beneficia de un intens program spiritual și cultural, de ateliere de artă, de jocuri, concursuri și drumeții, fiind însoțiți de Pc. Pr. Adrian Rada, directorul Centrului Social-Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, alături de doi asistenți sociali.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI