You are currently viewing ASCOR TÂRGOVIȘTE A OFERIT DARURI PENTRU COPIII ÎNGRIJIȚI DE ASOCIAȚIA LOCALĂ PROVITA

ASCOR TÂRGOVIȘTE A OFERIT DARURI PENTRU COPIII ÎNGRIJIȚI DE ASOCIAȚIA LOCALĂ PROVITA

Membri ai Asociației Studenților Creștin Ortodocși Români – Filiala Târgoviște au oferit joi, 26 ianuarie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, daruri constând din dulciuri și cărți de colorat, copiilor îngrijiți în cadrul Asociației Provita Târgoviște 2003 – locuință de tip familial în cadrul DGASPC Dâmbovița.

Dintre obiectivele ASCOR Târgoviște menționăm: implicarea în viața pastoral-misionară a parohiilor, încurajarea dialogului între credință și cultură, promovarea valorilor moralei creștine și desfășurarea de activități filantropice etc.

Răspunzând unor nevoi sociale actuale, dar și pentru a mărturisi în mod concret filantropia creștină, membrii A.S.C.O.R. desfășoară în mod constant activități caritabile, sprijinind misiunea eclezială a Eparhiei noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI