You are currently viewing ASOCIAȚIA NAȚIONALĂ A SURZILOR DIN ROMÂNIA, FILIALA TÂRGOVIȘTE A PRIMIT DARURI DIN PARTEA BISERICII

ASOCIAȚIA NAȚIONALĂ A SURZILOR DIN ROMÂNIA, FILIALA TÂRGOVIȘTE A PRIMIT DARURI DIN PARTEA BISERICII

Asociația Națională a Surzilor din România, filiala Târgoviște a primit, miercuri, 2 noiembrie 2022, daruri din partea Bisericii străbune. Astfel, tineri alături de preoții lor, de la parohiile: Cornești, Mărcești, Frasin, Gheboaia și Ulmi au oferit produse de birotică și igienico – sanitare, necesare filialei în activitatea cotidiană.

Această acțiune filantropică duce mai departe mărturia de solidaritate creștină a proiectului eclezial, inițiat de Mitropolitul Nifon, de susținere constantă a activității instituțiilor sociale din județul nostru.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI