You are currently viewing ASOCIAȚIA NEVĂZĂTORILOR DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA A FOST SPRIJINITĂ DE BISERICĂ

ASOCIAȚIA NEVĂZĂTORILOR DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA A FOST SPRIJINITĂ DE BISERICĂ

Asociația Nevăzătorilor, filiala județeană Dâmbovița a fost sprijinită din nou de Biserica strămoșească. Astfel, prin intermediul proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, marți, 12 iulie 2022, parohiile: Sf. Dumitru, Sf. Împărați, Teiș, Voinești I și Voinești II, din Protoieria Târgoviște Nord au oferit asociației produse igienico-sanitare, produse de birotică si vopsea lavabila, toate necesare activității  acesteia.

Prin intermediul acestui demers, Biserica invită de fiecare dată membri comunității noastre locale la a sprijini instituții și persoane aflate în dificultate sau cu nevoi complexe și majore.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI