You are currently viewing ASOCIAȚIA PĂRINȚI PENTRU ORA DE RELIGIE A OFERIT DARURI UNOR COPII DIN ORAȘUL TITU

ASOCIAȚIA PĂRINȚI PENTRU ORA DE RELIGIE A OFERIT DARURI UNOR COPII DIN ORAȘUL TITU

 

            

 

Vineri, 11 decembrie 2015, Asociația Părinți pentru Ora de Religie, filiala Dâmbovița, împreună cu Asociația Părinți pentru Ora de Religie, filiala Titu a oferit daruri cu ocazia sărbătorilor legate de Nașterea Domnului unor copii defavorizați din orașul Titu. Ele au fost obținute prin generozitatea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, a Asociației Dares și a altor sponsori care au dorit să ajute A.P.O.R.
   Darurile au fost oferite copiilor de către doamna Prof. Simona Maria Mihai, vicepreședinte A.P.O.R. Dâmbovița, și director adjunct al Școlii Coresi din Târgoviște, împreună cu doamna Oana Hrehoreșen, președinte A.P.O.R. Titu, doamna ing. Barbu Cristina, vicepreședinte A.P.O.R. Titu, și domnul prof. Marcel Danțiș, vicepreședinte A.P.O.R. Titu.
   Din partea Centrului Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei a participat Pc Pr. Ionuț Ileana, Consilier Social-Filantropic și Misionar.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI