You are currently viewing ASOCIAȚIA PROFESORILOR DE RELIGIE FILIALA DÂMBOVIȚA A DERULAT O ACȚIUNE FILANTROPICĂ LA MOGOȘEȘTI

ASOCIAȚIA PROFESORILOR DE RELIGIE FILIALA DÂMBOVIȚA A DERULAT O ACȚIUNE FILANTROPICĂ LA MOGOȘEȘTI

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, marți, 26 martie 2019, a avut loc activitatea ,,Bucuria de a dărui”, desfășurată sub coordonarea Pr. Radu Oltei de la Parohia Mogoșești, a prof. Mihai Simona Maria, director adjunct al Școlii Gimnaziale ,,Coresi”, Președintele Asociației Profesorilor de Religie (A.P.R.), filiala Dâmbovița, a Prof. Danțiș Marcel – director adjunct al Școlii Gimnaziale ,,Pictor Nicolae Grigorescu” din Titu, vicepreședinte A.P.R.
   Cu acest prilej, au fost dăruite alimente enoriașilor nevoiași din Parohia Mogoșești, ca mărturie de solidaritate creștină în Sfântul și Marele Post și ca îndemn la imitație și din partea altora.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI