You are currently viewing ASOCIAȚIA PROFESORILOR DE RELIGIE – FILIALA DÂMBOVIȚA SUSȚINE SĂPTĂMÂNA EUROPEANĂ A SPORTULUI

ASOCIAȚIA PROFESORILOR DE RELIGIE – FILIALA DÂMBOVIȚA SUSȚINE SĂPTĂMÂNA EUROPEANĂ A SPORTULUI

   

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Asociația profesorilor de religie – filiala Dâmbovița, în colaborare cu Școala Gimnazială Coresi din Târgoviște, Federația Română Sportul pentru toți și Asociația Județeană Sportul pentru toți Dâmbovița, susțin Săptămâna europeană a sportului în perioada 23 – 30 septembrie 2017. În acest sens, activitățile s-au desfășurat în prezența Gabrielei Szabo și a Narcisei Lecușanu, Ambasadori #BEACTIVE România, precum și a Secretarului general al Federației Române Sportul pentru toți, Epureanu Maria Flavia, în Parcul Titan (IOR) din București.
   Elevii au fost coordonați de Prof. Mihai Simona – Maria, director adjunct al Școlii Gimnaziale Coresi din Târgoviște și Președinte al Asociației profesorilor de religie – filiala Dâmbovița, Prof. Gogeanu Georgeta director al Școlii Gimnaziale Coresi din Târgoviște, Prof. Vlad Georgiana Mihaela și domnul Costache Gabriel Marius, Președinte Asociației Județene Sportul pentru toți- Dâmbovița.

 

   BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI