You are currently viewing BISERICA A OFERIT SPRIJIN SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ DIN TÂRGOVIȘTE

BISERICA A OFERIT SPRIJIN SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ DIN TÂRGOVIȘTE

Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște a primit, vineri, 1 aprilie 2022, tehnică medicală din partea parohiilor: Sf. Voievozi, Izvorul Tămăduirii, Mănești, Manga și Tătărani, Protoieria Târgoviște Nord.

Donația a constat din tensiometre de braț, digitale, necesare instituției medicale și face parte din proiectul filantropic inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon ce are ca obiectiv sprijinirea instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

Atât în perioada pandemiei, cât și în afara ei, Biserica susține nevoi social-filantropice și educaționale din comunitatea noastră locală, îndemnând pe cât mai mulți să facă acest lucru, din spirit creștinesc și civic.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI