You are currently viewing BISERICA ALĂTURI DE CENTRUL DE ÎNGRIJIRI PALEATIVE DIN CADRUL SPITALULUI JUDEȚEAN DÂMBOVIȚA

BISERICA ALĂTURI DE CENTRUL DE ÎNGRIJIRI PALEATIVE DIN CADRUL SPITALULUI JUDEȚEAN DÂMBOVIȚA

          

 

   Miercuri, 25 octombrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Valea Voievozilor, Tătărani, Vălenii de Sus și Vălenii de Jos au oferit Centrului de Îngrijiri Paleative din cadrul Spitalului Județean Dâmbovița articole sanitare de igienă personală, necesare optimei activități cotidiene a instituției, ce se ocupă, cu deosebită grijă, de bolnavi aflați în stadii terminale ale unor boli incurabile.
   Precizăm că această activitate filantropică, manifestare a iubirii creștine, aparține proiectului inițiat de către Înaltpreasfinția Sa de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, pentru a răspunde unor nevoi concrete ale acestor așezăminte și a invita la imitație alte instituții sau oameni.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI