BISERICA CONTINUĂ SĂ SPRIJINE INSTITUȚIILE SOCIALE

BISERICA CONTINUĂ SĂ SPRIJINE INSTITUȚIILE SOCIALE

     

 

   Arhiepiscopia Târgoviștei a reluat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Nifon, programul de sprijinire a Centrelor sociale din județul Dâmbovița. Prima instituție socială din cadrul acestuia a fost Centrul Floarea Speranței din Pucioasa, care a primit, vineri, 5 februarie 2021, produse igienico-sanitare, din partea parohiilor: Aninoasa, Bădeni, Berivoiești, Bezdead I și Bezdead II.

   Alături de toți cei aflați în nevoie sau de instituțiile care realizează activități social-filantropice, Biserica invită la solidaritate, compasiune și ajutorare în societatea noastră, ca mărturie a umanității noastre profunde.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI