You are currently viewing BISERICA DIN NOU ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE

BISERICA DIN NOU ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE

     

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte și Mitropolit Nifon, vineri,21 februarie 2020, preoții de la parohiile: Izvorul Tămăduirii, Bărbulețu, Gheboieni și Gura Ocniței, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord,împreună cu tineri din comitetele de tineret parohial, au donat Centrului de Servicii Comunitare, Sf. Andrei din Gura Ocniței, produse alimentare, ca sprijin concret pentru hrana cotidiană a celor îngrijiți aici. Acțiunea este o mărturie a continuității proiectului eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, de către Eparhia noastră, la inițiativa Mitropolitului Nifon.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI