You are currently viewing BISERICA ESTE DIN NOU ALĂTURI DE NEVOILE INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

BISERICA ESTE DIN NOU ALĂTURI DE NEVOILE INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Centrul de Servicii Comunitare Sf. Andrei din Gura Ocniței a primit, vineri, 23 septembrie 2022, vizita unor tineri de la parohiile: Ocnița II, Biserica Garnizoanei, Drăgănești-Ungureni și Pucheni, din Protoieria Târgoviște Nord, însoțiți de preoții slujitori ai acestor comunități. Cu acest prilej, au fost oferite, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon,  produse alimentare și igienico-sanitare care să susțină buna funcționare cotidiană a acestei instituții.

Continuă, astfel, proiectul filantropic ce a debutat la inițiativa Mitropolitului Nifon, de sprijinire constantă a instituțiilor sociale din Arhiepiscopia Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI