You are currently viewing BISERICA NU ÎNCETEAZĂ A SE IMPLICA ÎN COMUNITATEA LOCALĂ

BISERICA NU ÎNCETEAZĂ A SE IMPLICA ÎN COMUNITATEA LOCALĂ

Prin intermediul preoților și a tinerilor de la parohiile: Ghergani, Ghimpați, Ghinești, Odobești, Românești și Stănești, din Protoieria Titu, Biserica a oferit Centrului Rezidențial Pentru Persoane Vârstnice de la Răcari produse igienico-sanitare.

Acestea au fost oferite, miercuri, 22 noiembrie 2023, prin intermediul proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, pentru a oferi constant exemple de filantropie creștină, pentru a îndemna la implicare pe cât mai mulți și pentru a rezolva nevoi concrete din cadrul comunității noastre locale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI