You are currently viewing BISERICA OFERĂ AJUTOR SECȚIILOR PSIHIATRIE CRONICI – GURA OCNIȚEI

BISERICA OFERĂ AJUTOR SECȚIILOR PSIHIATRIE CRONICI – GURA OCNIȚEI

Spitalul Județean de Urgență Târgoviște, Secțiile Psihiatrie Cronici – Gura Ocniței, primește din nou ajutor din partea Bisericii. Miercuri, 18 august 2021, au fost dăruite pentru nevoile interne ale secției medicale o imprimantă și o mașină electrică de tocat carne.

 

Acțiunea filantropică aparține proiectului eparhial inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, pentru sprijinirea săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, și a fost realizată cu ajutorul parohiilor: Gemenea, Gemenea Brătulești, Ocnița I și Ocnița II, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI