You are currently viewing BISERICA PROMOVEAZĂ AJUTORAREA APROAPELUI ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

BISERICA PROMOVEAZĂ AJUTORAREA APROAPELUI ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

Prin intermediul proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Biserica strămoșească continuă să promoveze ajutorarea aproapelui în comunitatea noastră locală.

Astfel, materiale educative pentru terapie de specialitate au fost oferite, marți, 10 mai 2022, Centrului de zi pentru copii cu autism și sindrom Down ,,Sfânta Maria” din Târgoviște, de parohiile: Alba, Buna Vestire, Cătunu, Sfântul Nicolae – Simuleasa, Sfântul Nifon și Stolnicul, din Protoieria Târgoviște Sud.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI