You are currently viewing BISERICA PROMOVEAZĂ SOLIDARITATEA ȘI FILANTROPIA COMUNITARĂ

BISERICA PROMOVEAZĂ SOLIDARITATEA ȘI FILANTROPIA COMUNITARĂ

Produse igienico-sanitare și alimente neperisabile au fost oferite, miercuri, 19 iulie 2023, Centrului Rezidențial de Asistență Medico – Socială pentru persoane vârstnice de la Racovița, de către parohiile: Bucșani, Comișani, Hăbeni, Raciu, Racovița și Postârnac, din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud.

Acestea au fost oferite de către preoți, însoțiți de tineri din cadrul comitetelor parohiale de tineret, în cadrul proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ca îndemn la implicare și solidaritate comunitară.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI