You are currently viewing BISERICA SE IMPLICĂ ÎN AJUTORAREA CĂMINULUI DE BĂTRÂNI DE LA PĂTROAIA

BISERICA SE IMPLICĂ ÎN AJUTORAREA CĂMINULUI DE BĂTRÂNI DE LA PĂTROAIA

Căminul de bătrâni de la Pătroaia a primit, miercuri, 13 martie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, o donație, din partea parohiilor: Costești Deal, Mătăsaru I, Mătăsaru II și Mogoșani, aparținând Protoieriei Găești, reprezentând produse alimentare și igenico-sanitare. La acest demers au participat, alături de preoți, tineri din comitetele parohiale, de a căror prezență s-au bucurat toți beneficiarii acțiunii sociale.

Se continuă, astfel, proiectul de sprijinire constantă a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, ca ajutor concret pentru comunitatea noastră locală și ca model pentru toți cei ce doresc să se implice în ajutorarea aproapelui.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI