You are currently viewing BISERICA SE IMPLICĂ ÎN AJUTORAREA UNUI COPIL GRAV BOLNAV ȘI A FAMILIEI SALE

BISERICA SE IMPLICĂ ÎN AJUTORAREA UNUI COPIL GRAV BOLNAV ȘI A FAMILIEI SALE

      

   Încă o dată, Biserica străbună vine în ajutorul fiilor și a fiicelor sale în dificultate. Astfel, miercuri, 7 noiembrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Cioflec, Sfântul Ioan, Sf. Treime, Sf. Nicolae și Sfântul Ilie, din orașul Găești, au oferit unei familii care nu avea unde locui și cu unul din copii suferind de o boală gravă, materiale de constructie pentru ridicarea unei locuințe, ce va fi ridicată prin grija acestor parohii, precum și cu ajutorul subtanțial al Centrului Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei, dar și al primăriei orașului și a altor organizații și asociații.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI