You are currently viewing BISERICA SE IMPLICĂ ÎN REFACEREA UNEI CASE AFECTATE DE INCEDIU LA POTLOGI

BISERICA SE IMPLICĂ ÎN REFACEREA UNEI CASE AFECTATE DE INCEDIU LA POTLOGI

  

 Cu generozitate și bunăvoință, în spiritul solidarității creștine, preoții Marian Șerban și Răzvan Valentin Niculae, împreună cu Consiliul Parohial și enoriașii Parohiei Potlogi I, Protoieria Titu, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, au organizat o colectă pentru ajutorarea familiei Niță Petruța, căreia un incendiu de proportii i-a mistuit locuința, în ziua de 28 aprilie a.c.
   În urma acestui demers a fost strânsă o sumă de bani cu care au fost cumpărate materialele necesare pentru refacerea integrală a locuinței.
   La începutul acestei săptămâni, au fost demarate deja lucrările de reconstrucție, finalizându-se acoperișul casei, urmând ca, în perioada imediat următoare, proiectul să fie finalizat.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI