You are currently viewing BISERICA ȘI ȘCOALA ÎMPREUNĂ PENTRU FAMILIA NATURALĂ

BISERICA ȘI ȘCOALA ÎMPREUNĂ PENTRU FAMILIA NATURALĂ

   

  În respect față de valorile tradiționale, românești și creștine, pentru a sprijini familia naturală, miercuri, 3 octombrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, s-a desfășurat activitatea educațional-filantropică și eclezială, intitulată ,,Susținem și sprijinim familia naturală„.
   Ea a fost coordonată de: Prof. Stroe Elena Cristina, Inspector școlar general adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Dâmbovița, Prof. Mihai Simona Maria, director adjunct al Școlii Gimnaziale ,,Coresi” și Președinte APR Dâmbovița, Pc. Pr. Stan Marius Traian, Protopop al Protoieriei Gaești, și Pc. Pr. Simescu Cristian.
   În cadrul acestui demers, au fost oferite daruri alimentare unor familii care întâmpină dificultăți, din orașul Găești, ca mijloc concret de manifestare a comuniunii și solidarității creștine.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI