You are currently viewing BISERICA STRĂMOȘEASCĂ CONTINUĂ SĂ SPRIJINE NEVOILE INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

BISERICA STRĂMOȘEASCĂ CONTINUĂ SĂ SPRIJINE NEVOILE INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Alături de oameni și instituții pentru sprijinirea nevoilor lor concrete, Biserica strămoșească continuă să fie prezentă în comunitatea noastră locală din punct de vedere filantropic. Astfel, vineri, 2 septembrie 2022, parohiile: Pucioasa I, Pucioasa II, Runcu I și Runcu II, au donat produse de igienă către beneficiarii Centrului Floarea Speranței din Pucioasa. Activitatea a avut loc cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon și aparține proiectului filantropic pe care l-a inițiat pentru ajutorarea săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI