You are currently viewing BISERICA STRĂMOȘEASCĂ PROMOVEAZĂ SOLIDARITATEA IUBIRII CREȘTINE ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

BISERICA STRĂMOȘEASCĂ PROMOVEAZĂ SOLIDARITATEA IUBIRII CREȘTINE ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

     

 

 

   Marți, 16 ianuarie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Adânca, Gura Șuții, Săcuieni, Lucieni și Nucet au oferit Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, alimente, produse igenico-sanitare și de curătenie, utile activității cotidiene a instituției.

   Derulată în cadrul proiectului filantropic inițiat de către Înaltpreasfinția Sa de ajutorare a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, această acțiune vine în întâmpinarea unor nevoi concrete ale centrului social mai sus amintit și promovează solidaritatea iubirii creștine în comunitatea noastră locală, cu speranța impulsionării a cât mai multor oameni și instituții de a urma această cale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI