You are currently viewing BISERICA SUSȚINE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

BISERICA SUSȚINE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Din nou preoți și tineri de la parohii din Arhiepiscopia Târgoviștei au oferit ajutor unei instituții sociale din județul Dâmbovița. Astfel, joi, 5 octombrie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, preoți și tineri de la parohiile: Săteni, Șerbănești, Șotânga, Valea Leurzii și Valea Lungă Cricov din Protoieria Pucioasa, au oferit produse igienico-sanitare Centrului de Criză pentru adulți ,,Floarea Speranței” din Pucioasa.
Acțiunea filantropică este parte a proiectului misionar de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, inițiat de Mitropolitul Nifon.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI