You are currently viewing BUCURIA MILOSTIVIRII DUMNEZEIEȘTI ÎMPĂRTĂȘITĂ COPIILOR DE LA SECȚIA DE PEDIATRIE A SPITALULUI JUDEȚEAN DE CĂTRE ELEVI SEMINARIȘTI

BUCURIA MILOSTIVIRII DUMNEZEIEȘTI ÎMPĂRTĂȘITĂ COPIILOR DE LA SECȚIA DE PEDIATRIE A SPITALULUI JUDEȚEAN DE CĂTRE ELEVI SEMINARIȘTI

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, vineri, 15 decembrie 2017, elevi ai Seminarului Teologic Sf. Ioan Gură de Aur din Târgoviște, au susținut un mic concert de colinde și au oferit daruri copiilor internați la Secția de Pediatrie a Spitalului Județean Dâmbovița, împărtășindu-le micilor pacienți încredere, bucuria milostivirii dumnezeiești și speranță pentru a depăși problemele de sănătate și a reveni în familiile lor.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI