You are currently viewing BUCURIA NAȘTERII DOMNULUI ÎMPĂRTĂȘITĂ PRIN DARURI UNOR FAMILII NEVOIAȘE ȘI BĂTRÂNI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

BUCURIA NAȘTERII DOMNULUI ÎMPĂRTĂȘITĂ PRIN DARURI UNOR FAMILII NEVOIAȘE ȘI BĂTRÂNI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

   Sâmbătă, 24 decembrie 2016, în Ajunul Nașterii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, preoții slujitori de la Catedrala din Târgoviște, împreună cu tineri din cadrul Comitetului parohial de tineret, au oferit daruri de alimente și dulciuri pentru copii la 35 de familii nevoiașe de la fostul Cămin de nefamiliști al UPET-Târgoviște. Au fost, de asemenea, oferite daruri și în sfântul locaș, pentru credincioși aflați în nevoie.
   Tot astăzi, studenți ai Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității Valahia din Târgoviște, din banii strânși din colind, au oferit daruri bătrânilor îngrijiți în cadrul Centrului de la Bucșani.

.
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI