You are currently viewing CĂMINUL DE BĂTRÂNI FUNDAȚIA CATEDRALA EROILOR DIN TÂRGOVIȘTE A PRIMIT AJUTOR DIN PARTEA BISERICII

CĂMINUL DE BĂTRÂNI FUNDAȚIA CATEDRALA EROILOR DIN TÂRGOVIȘTE A PRIMIT AJUTOR DIN PARTEA BISERICII

În cadrul proiectului filantropic, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, miercuri, 28 iunie 2022, Căminul de bătrâni Fundația Catedrala Eroilor din Târgoviște a primit produse alimentare și de curățenie.

Acestea au fost oferite de tineri și de preoții de la parohiile: Lazuri, Postârnac, Cazaci, Eroilor și Perșinari, din Protoieria Târgoviște Sud, pentru a sprijini activitățile cotidiene ale acestei instituții sociale, dar și pentru a mărturisi importanța filantropiei și a solidarității creștine în comunitatea noastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI