You are currently viewing CAMPANIA DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAȚĂ – CONTINUĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CAMPANIA DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAȚĂ – CONTINUĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

   

   

 

  

 

   Joi, 11 mai 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, a continuat în Eparhia noastră, Campania Donează sânge, salvează o viață, ea desfășurându-se la Facultatea de Teologie și Științele Educației din cadrul Universității Valahia din Târgoviște și la Seminarul Teologic Sf. Ioan Gură de Aur din Târgoviște, în cadrul căreia, s-au oferit ca voluntari donatori aproape 100 de clerici, studenți și elevi.

   Reamintim că această campanie, inițiată de către Înaltpreasfinția Sa, are ca obiectiv donarea de sânge pentru Centrul de Transfuzii de Sânge din cadrul Spitalului Municipal din Târgoviște și s-a desfășurat până acum, în perioada 24-27 aprilie 2017, în protoieriile Târgoviște Nord și Târgoviște Sud, în cadrul căreia, s-au oferit ca voluntari donatori peste 200 de clerici și credincioși din parohiile acestor protoierii.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI