You are currently viewing CAMPANIA DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAȚĂ – ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTE

CAMPANIA DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAȚĂ – ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTE

          

     

 

   În perioada 24 – 27 aprilie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, a debutat în Eparhia noastră, Campania Donează sânge, salvează o viață, la Protoieriile Târgoviște Sud și Târgoviște Nord, în cadrul căreia, s-au oferit ca voluntari donatori peste 200 de clerici și credincioși din parohiile acestor protoierii. Această campanie, inițiată de către Înaltpreasfinția Sa are ca obiectiv donarea de sânge pentru Centrul de Transfuzii de Sânge din cadrul Spitalului Municipal din Târgoviște și se va desfășura în perioada următoare cu participarea unor elevi și a unor studenți de la cele două școli de teologie ale Eparhiei noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI