You are currently viewing CĂRȚI DĂRUITE DE CĂTRE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI BISERICII DIN CĂUȘENI DIN REPUBLICA MOLDOVA

CĂRȚI DĂRUITE DE CĂTRE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI BISERICII DIN CĂUȘENI DIN REPUBLICA MOLDOVA

 

   Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, a oferit, din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei, ca sprijin frățesc și semn de solidaritate și încurajare, bisericii paraclis cu hramul Sf. Martiri Brâncoveni din orașul Căușeni, Republica Moldova, 29 de volume tipărite, de-a lungul timpului, de către Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei, pentru biblioteca acestei parohii, și 9 cărți de slujbă, pentru uzul liturgic cotidian. Aceste daruri au fost duse, la finalul acestei săptămâni, la Căușeni, de către delegatia Primariei Targoviste condusa de Domnul Consilier Paunescu.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI