You are currently viewing CATEDRALA MITROPOLITANĂ DIN TÂRGOVIȘTE OFERĂ GRATUIT MASĂ PENTRU CINCI ELEVI PE TOT PARCURSUL ANULUI ȘCOLAR

CATEDRALA MITROPOLITANĂ DIN TÂRGOVIȘTE OFERĂ GRATUIT MASĂ PENTRU CINCI ELEVI PE TOT PARCURSUL ANULUI ȘCOLAR

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepsicop și Mitropolit NIFON, preoții Catedralei Mitropolitane din Târgoviște, cu ajutorul credincioșilor, au demarat joi, 5 octombrie 2016, un proiect ce are în vedere asigurarea mesei de prânz a fiecărei zile, pe tot parcursul anului școlar, pentru cinci elevi cu posibilități materiale reduse, de la Liceul Voievodul Mircea din Târgoviște. Prin acest proiect se urmărește sprijinirea materială a acestor elevi, pentru susținerea efortului lor educațional, dar și ca un model filantropic demn de urmat de alte instituții sau persoane din comunitatea noastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI