You are currently viewing Centrul de Asistență Medico-Socială de la Bucșani sprijinit de parohii ale Arhiepiscopiei Târgoviștei

Centrul de Asistență Medico-Socială de la Bucșani sprijinit de parohii ale Arhiepiscopiei Târgoviștei

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile Bucșani, Comișani, Cornești, Finta și Gheboaia, din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud, au oferit, marți, 21 august 2018, , Centrului de Asistență Medico – Socială Bucșani alimente, produse de curățenie și de igienă personală.
   Expresie a filantropiei creștine, acest demers aparține inițiativei Înaltpreasfinției Sale de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, constituindu-se într-o invitație la imitație pentru alte instituții și persoane aparținând comunității noastre locale.

 BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI