You are currently viewing CENTRUL DE ASISTENȚĂ MEDICO-SOCIALĂ DE LA NICULEȘTI A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL DE ASISTENȚĂ MEDICO-SOCIALĂ DE LA NICULEȘTI A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

   Centrul de Asistență Medico-Socială de la Niculești a primit, ca sprijin, în semn de solidaritate, produse igenico-sanitare, de la parohiile: Movila, Niculești, Braniștea, Dâmbovicioara, Ungureni și Fundu Părului, Protoieria Titu, ca sprijin pentru activitatea cotidiană a instituției.

   Desfășurată, marți, 11 septembrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, această activitate filantropică aparține proiectului eparhial de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, inițiat de către Ierarhul nostru.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI