You are currently viewing CENTRUL DE ASISTENŢĂ MEDICO – SOCIALĂ DIN GHERGANI, AJUTAT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL DE ASISTENŢĂ MEDICO – SOCIALĂ DIN GHERGANI, AJUTAT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

      

 

      Miercuri, 22 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Dârza, Ghineşti, Mircea Vodă, Româneşti, Titu Gară și Petreşti au donat Centrului de Asistenţă Medico – Socială din Ghergani, oraşul Răcari, produse de curăţenie, utile bunului mers al instituției.

     Această acțiune filantropică se constituie într-un îndemn și pentru alte persoane și instituții de a se implica în nevoile concrete ale comunității noastre. Menționăm că ea aparține inițiativei Înaltpreasfinției Sale de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI